Dobór optymalnego sprzętu kosmetycznego do salonu to prawdziwe wyzwanie. I choć na rynku mamy wielu producentów tych urządzeń, to osobie, która dopiero rozpoczyna swoją działalność, będzie na tym polu bardzo trudno. Czym zatem kierować się przy wyborze takiego sprzętu?

Kraj pochodzenia

Sprzęt kosmetyczny nabywany do naszego salonu kosmetycznego powinien być przede wszystkim… polski.

I nie chodzi tu wyłącznie o uderzanie w narodowo – patriotyczny dzwon. Równie istotne jest to, by sprzęt ten był dobry. Polacy mają spore doświadczenie w konstruowaniu dobrej jakości urządzeń kosmetycznych, gdyż od lat budują maszyny, które z łatwością mogą sprostać potrzebom klientek. Poza tym polską maszynę można znacznie łatwiej serwisować, ale o tym nieco później.

Multi jest lepsze!

Sprzęt kosmetyczny do naszego salonu powinien być przede wszystkim funkcjonalny i to najlepiej w kontekście zajmowanej przestrzeni.

Co to oznacza? Że powinien on zajmować relatywnie niewiele miejsca i – co równie ważne- oferować maksimum funkcji. Na rynku sprzętu kosmetycznego znajduje się wiele tak zwanych „kombajnów” kosmetycznych. Jedno takie urządzenie może posiadać nawet kilkanaście funkcji. Co więcej – niektóre z tych urządzeń mają konstrukcję modułową, dzięki której można rozbudowywać je o nowe elementy.

Co z serwisem?

Wracając do jednej z powyższych kwestii, dobry sprzęt kosmetyczny powinien być też łatwy w serwisowaniu.

Pierwszą kwestią, o której pisaliśmy nieco wcześniej, jest oczywiście kraj pochodzenia. Jeśli sprzęt został wyprodukowany w polskim przedsiębiorstwie, to jego odesłanie do producenta (najlepiej na zasadach door 2 door) jest proste i nie zajmuje sporo czasu. Jest to o tyle ważne, że awaria wspomnianego kombajnu, może w poważnym stopniu ograniczyć działalność naszego salonu.

Certyfikacja i dokumentacja

Dobry sprzęt kosmetyczny powinien posiadać stosowne certyfikaty jakości i skuteczności.

Zakup takich urządzeń wiąże się oczywiście z wyższymi kosztami, ale – bądźmy szczerzy – certyfikaty i dokumentacja z pewnością spodoba się naszym klientkom. Dobry, certyfikowany sprzęt, to – w połączeniu z wysokimi kwalifikacjami personelu – bardzo ważny atut (również w kontekście marketingowym). Czyż nie warto na niego postawić?

Podsumowanie

Wybór sprzętu kosmetycznego do salonu nie powinien być poparty wyłącznie ceną. Oprócz kosztu jego zakupu, istotne jest również to, jak dany sprzęt funkcjonuje, jak szybko można go naprawić i czy posiada on stosowną dokumentację techniczną wraz z certyfikatami.