terapeuta-uzależnień-katowice

Osoby uzależnione niestety rzadko kiedy zdają sobie sprawę ze swojego uzależnienia oraz z tego, że potrzebują fachowej pomocy. Przyjmowane używki traktowane są jako odskocznia od problemów i rozrywka z której w każdej chwili można zrezygnować. Niestety w rzeczywistości tak nie jest, a uzależnienie jest bardzo poważnym problemem.

Kto może pomóc przy uzależnieniach?

W Polsce jest bardzo wiele placówek, które oferują fachowe wsparcie przy różnego typu uzależnieniach. Pamiętać należy o tym, że w leczeniu osób uzależnionych nie obowiązuje rejonizacja. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można tak naprawdę skorzystać z pomocy dowolnej placówki w całym kraju. W Internecie można znaleźć wykaz placówek pomocowych.

Poradnie i ośrodki stacjonarne

Jeżeli dotychczasowe formy pomocy niestety nie przyniosły satysfakcjonujących efektów to warto skorzystać z leczenia w ośrodku stacjonarnym. Terapeuta uzależnień Katowice pracuje z pacjentami nie tylko nad samym uzależnieniem oraz jego przezwyciężaniem. Ogromną rolę odgrywa również praca nad sobą. Dzięki samopoznaniu i odnajdywaniu alternatywnych form spędzania wolnego czasu zdecydowanie łatwiej pokonać jest nałóg. Leczenie w ośrodku może trwać od 3 do 24 miesięcy.

W czym pomóc może doświadczony terapeuta uzależnień?

Leczenie poważnych uzależnień zawsze wymaga pomocy profesjonalisty. Dobry psycholog, psychoterapeuta, czy też terapeuta uzależnień Katowice powinien specjalizować się w terapii nałogów. Pamiętać należy także o tym, że problemy z uzależnieniem w całym świecie narastają, a uzależnić można się tak naprawdę od wszystkiego. Najlepszym miejscem do walki z nałogami jest poradnia. Odpowiednio dopasowana terapia uzależnień z udziałem terapeuty jest tak naprawdę ostatnim etapem związanym bezpośrednio z wychodzeniem z nałogu. Dobry specjalista może pomóc nie tylko w pokonaniu uzależnienia, ale co najważniejsze może również zapobiec wpadaniu w nałogi. W dzisiejszych czasach profilaktyka uzależnień odgrywa bardzo ważną rolę.

Skuteczna terapia uzależnień

Terapeuta uzależnień Katowice podczas terapii edukuje i podnosi świadomość pacjentów. Podczas terapii można wykształcić odpowiednie postawy, dzięki którym zdecydowanie łatwiej będzie walczyć z uzależnieniami. Terapeuci mogą korzystać z wielu różnych narzędzi do realizacji wyznaczonych celów. Satysfakcjonujące efekty przynoszą nie tylko warsztaty edukacyjne i pogadanki, ale również dużym zainteresowaniem cieszą się spotkania z osobami, które wyszły z nałogu. Terapeuta może zlecić także leczenie farmakologiczne.