Łazienka powinna cechować się odpowiednią funkcjonalnością, nie tylko jeśli chodzi o aranżację wnętrza, ale również o oświetlenie.

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do łazienki?
Na samym początku powinniśmy dokonać wyboru barwy światła, jak wiadomo dostępne barwy są ciepłe lub zimne. Jeśli chcemy zamontować oświetlenie obok lustra, najlepiej wybrać neutralną barwę światła. Barwa ta w przeciwieństwie do innych ukazuje nam rzeczywiste kolory, co jest bardzo pomocne dla kobiet w wykonaniu np. makijażu.

Co jest lepsze światło LED czy halogeny?
Żarówki typu LED cechują się długowiecznością oraz niskim zużyciem energii. W każdej łazience doskonale sprawdzą się listwy ledowe, które odporne są na wilgotność. Oświetlenie takie w fajny sposób podkreśla wybrane przez nas miejsca w łazience. Przed podjęciem decyzji o zakupie ledów powinniśmy dokładnie rozważyć, na jakich czynnościach spędzamy najwięcej czasu w łazience i w ten sposób dostosować w każdym miejscu odpowiednie oświetlenie.

Halogeny są znacznie trwalsze od zwykłych żarówek, a światło pochodzące z nich pozwala na równomierne oświetlenie całego pomieszczenia. Dzięki odpowiednim żarówką halogenowym otrzymamy nawet do około 65 % więcej światła niż przy użyciu zwykłej żarówki. Halogeny idealnie nadają się do oświetlenia sufitu, tworząc we wnętrzu naszej łazienki niesamowity klimat.

Jakie lampy wybrać do łazienki?
Jeśli nasza łazienka jest zaaranżowana nowocześnie, doskonale będzie do niej pasować lampa łazienkowa sufitowa. W ofercie wielu sklepów znajdziemy również lampy o nowoczesnym kształcie kloszy. Obecnie klosze produkowane są w bardzo dużej gamie kolorów, dzięki czemu dostosujemy ich wygląd do każdego rodzaju łazienki. Osoby posiadające łazienkę w stylu glamour, powinny zwrócić uwagę na lampy chromowane oraz na bardzo eleganckie lampy z kwadratowymi kloszami, które nadają pomieszczeniu charakter i idealnie pasują do tego stylu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając światło do łazienki?
Przede wszystkim należy zadbać o nasze bezpieczeństwo, oświetlenie łazienkowe powinno być najlepszej jakości, aby nie doszło do tworzenia się przepięć podczas używania kilku urządzeń na raz. Warto jest zwrócić również uwagę na to, aby klosze jakie wybierzemy były odporne na zachlapania.

Odpowiednie oświetlenie w naszej łazience może nadać temu pomieszczeniu niesamowitego klimatu, który będzie nam towarzyszył podczas długich kąpieli. Oprócz standardowego światła, gdy mamy ochotę na trochę relaksu dobrze jest zaopatrzyć się w zapachowe świece.