Moda, zarówno damska jak i męska, wciąż ewoluuje. Zatem nie ma nic dziwnego w tym, że niekiedy dość ciężko nadążyć za najnowszymi trendami. Dziś zastanowimy się nad kwestią czy sukienka mini wciąż jest w modzie?

Niezmienne elementy mody

Takie fragmenty damskiej garderoby jak nieśmiertelna mała czarna czy sukienki mini towarzyszą kobietom od lat i są mile widziane niezależnie od bieżących trendów. Zatem odpowiedź na wyżej postawione pytanie jest twierdząca – sukienki o kroju mini wciąż są modne.

Mini określa się długość nieprzekraczającą kobiecego kolana, jednak może ona być zupełnie różna. Najbardziej odważne sukienki o tym kroju ledwie zakrywają pośladki, a te nieco bardziej stonowane – kończą się w okolicach połowy uda. Niezależnie od jej ostatecznej długości, mini sukienki cieszą się popularnością, szczególnie w upalnym sezonie letnim.

Z czym zestawić sukienkę?

Kiedy już wiemy na pewno, że damskie sukienki mini wciąż są popularne – warto zastanowić się, z czym je łączyć, by prezentowały się nienagannie. W zależności od okazji, możesz pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa lub raczej postawić na stonowaną kreację.

Sukienka mini będzie wyglądać doskonale w połączeniu z grubszymi lub cieńszymi rajstopami, a także bez nich – jeśli pogoda dopisze. Do niektórych jej fasonów sprawdzą się również legginsy, jednak jest to kwestia dość indywidualna: zasadniczo można przyjąć, że większość krótkich sukienek nie wygląda przy nich najlepiej, jednak zdarzają się wyjątki od tej reguły.

Jakie buty do sukienki mini?

Co do zasady, najlepszym wyborem są obcasy. Zdarza się, że niektóre kobiety decydują się na płaskie obuwie, jednak jest to rozwiązanie o tyle ryzykowne, że wymaga naprawdę nienagannej sylwetki i świetnie dobranego kroju. W innym przypadku, płaskie obuwie (na przykład baleriny czy trampki) może dać niepożądany efekt.

Jeśli chcesz wyglądać w sukience mini elegancko – zdecyduj się na czółenka lub klasyczne szpilki. Sprawdzą się nawet w nieco bardziej formalnej sytuacji – przy założeniu, że sukienka sięga do okolic połowy uda lub niżej. W innym przypadku, raczej nie sprawdzi się w sytuacji formalnej.

Gdy chcesz stworzyć imprezowy look, możesz zdecydować się na nieco większe szaleństwo – na przykład kozaki czy koturny. Mnogość wyboru sprawia, że za każdym razem możesz wyglądać inaczej!

Pamiętaj, że sukienka o kroju mini możesz sprawdzić się w wielu różnych okazjach. Duże znaczenie mają również dobrane do niej dodatki, jak i fason. Stworzysz z nią stylizacje codzienne, ale również wieczorowe czy bardziej eleganckie.